1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pre nedostatok čipov zastavuje Scania na týždeň produkciu v Európe

scania trucksŠtokholm - Švédsky výrobca nákladných áut Scania informoval, že na jeden týždeň pozastavuje výrobu v európskych závodoch. Dôvodom je pokračujúci nedostatok čipov.  

Ako uviedla hovorkyňa spoločnosti Karin Hallstanová, firma na celý týždeň zastavuje výrobu v závodoch v domovskom Švédsku, ďalej v Holandsku a vo Francúzsku. "Je to veľmi zložité obdobie a mnoho vecí sa nevyvíja dobrým smerom," povedala pre agentúru AFP. Navyše na budúci týždeň pozastaví Scania výrobu aj vo svojich juhoamerických závodoch, v Argentíne a Brazílii.  

Terajšia odstávka je prvou, ku ktorej Scania pristúpila od apríla minulého roka, keď pre nástup pandémie nového koronavírusu a protipandemické opatrenia vlád museli mnohé podniky zastaviť produkciu. Podľa Hallstanovej je "zatiaľ príliš skoro na špekulácie" o tom, aké budú finančné dôsledky súčasného pozastavenia výroby. Ako dodala, "po odstávke plánuje ísť firma s výrobou na možné maximum, aj keď je isté, že pôvodný objem sa v plnej miere dosiahnuť nepodarí," dodala Hallstanová.

06.09.2021 TASR

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...