1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V Nemecku by sa tento rok malo predať viac než 3,1 milióna nových áut

german_flag
Frankfurt nad Mohanom - Zväz nemeckého automobilového priemyslu (VDA) zlepšil výhľad automobilového trhu v krajine na tento rok s tým, že očakáva registrácie viac než 3,1 milióna nových áut.

BMW má za sebou rekordný august, predalo vyše 100.000 áut

BMW Logo1
Mníchov - BMW zaznamenalo rekordný august. Nemecká automobilka počas neho predala vyše 100.000 áut, čo sa jej ešte nikdy v auguste nepodarilo.

Najväčší slovenský exportér si pripomína 20. výročie aktivít na Slovensku

volkswagen_logo_on_car
Bratislava - Spoločnosť Volkswagen Slovakia si v týchto dňoch pripomína 20. výročie začatia svojich aktivít na Slovensku. V roku 1991 podpísali vláda SR, Bratislavské automobilové závody (BAZ) a koncern Volkswagen zmluvu o prevode aktív a spoločenskú zmluvu o založení spoločnosti Volkswagen Bratislava, s. r. o.

Volkswagen v roku 2012 vyrobí na Slovensku 400.000 vozidiel

vw
Bratislava - Volkswagen Slovakia (VW SK) plánuje počas budúceho roka vyrobiť 400.000 vozidiel. Dnes po stretnutí s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom v Prezidentskom paláci v Bratislave to povedal predseda predstavenstva spoločnosti Andreas Tostmann.

Pre Samsung je prioritou vývoj autobatérie ako pohonu budúcnosti

Samsung Logo 1
Bratislava – Podľa japonského inštitútu informačných technológií sa očakáva rast globálneho trhu s elektrickými vozidlami z terajších iba 1,4 milióna kusov na hodnotu 9,7 milióna kusov do roku 2020.

Japonským automobilkám produkcia stále klesá, úspešný je len Nissan

nissan_logo_small
Tokio - Väčšina japonských automobiliek zaznamenala v júli slabšiu produkciu aj predaj, čo je dôsledok silného kurzu jenu, marcového zemetrasenia a cunami na severovýchode krajiny a problémov vo svetovej ekonomike.

Nemeckým automobilkám chýbajú kvalifikovaní zamestnanci

car_factory_big
Berlín - Nemecké automobilky Porsche a BMW očakávajú tento rok rekordný predaj svojich luxusných modelov, chýbajú im ale mladí odborníci, ktorí by ich vyrábali. Starnutie pracovnej sily a pokles záujmu o štúdium technických odborov majú za následok, že Nemecko zápasí s nedostatkom kvalifikovaných technikov.

Fiat investuje 500 mil. eur do závodu pri Turíne na výrobu Maserati

fiat-logo
Miláno - Talianska automobilka Fiat potvrdila plány, že investuje 500 miliónov eur do výroby vozidiel Maserati v závode neďaleko Turína.

Volkswagen investuje do obnoviteľných zdrojov energie takmer 1 mld. eur

volkswagen_logo_big
Berlín - Nemecká automobilka Volkswagen (VW) plánuje zvýšiť investície do obnoviteľných zdrojov energie. V najbližších dvoch rokoch chce do produkcie ekologickej energie investovať takmer 1 miliardu eur. Napísal to koncom týždňa ekonomický denník Financial Times Deutschland.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...