1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

O výrobe Trinity EV vo Wolfsburgu sa zatiaľ nerozhodlo

volkswagen logo2Wolfsburg - Nemecká automobilka Volkswagen (VW) stále zvažuje možnosť prestavby svojej továrne vo Wolfsburgu v Nemecku na výrobu novej generácie elektrických vozidiel (EV) s názvom Trinity alebo výstavbu novej továrne na tieto modely. Uviedol to v stredu finančný riaditeľ Arno Antlitz. 

Podľa Antlitza odklad začatia výroby novej generácie elektrických vozidiel Trinity dáva Volkswagenu príležitosť zmeniť existujúce prevádzky vo Wolfsburgu potenciálne s nižšími nákladmi než pri výstavbe novej továrne, povedal Antlitz na konferencii Reuters Events Automotive Europe.

Volkswagen plánuje už od tohto roka vyrábať vo Wolfsburgu novú generáciu elektrického modelu ID.3, ako aj nový plne elektrický SUV model na existujúcej platforme MEB.

Návrh postaviť úplne novú továreň pre budúcu sériu elektrických vozidiel Trinity predložil bývalý generálny riaditeľ Herbert Diess. Jeho nástupca Oliver Blume dal tento plán preskúmať.

Budúcnosť komplexu vo Wolfsburgu má pre odbory Volkswagenu mimoriadny význam, pretože je sídlom vedenia a historickým výrobným centrom automobilky.

Antlitz dodal, že Volkswagen "plánuje výrazne pozitívnu maržu" v prípade iného elektromobilu, ID.2, ktorý sa začne vyrábať v Španielsku a jeho cena sa bude začínať na 25.000 eur.

23.05.2023 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...