1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Mercedes-Benz zvoláva vo svete takmer milión áut pre možné problémy s brzdami

Mercedes Benz logo1Berlín - Nemecká automobilka Mercedes-Benz zvoláva po celom svete do servisov takmer milión starších áut. Dôvodom sú možné problémy z brzdovým systémom. Uviedol to cez víkend Spolkový úrad pre motorové vozidlá (KBA). TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Podľa informácií KBA ešte z 1. júna, ktoré nemecké médiá zverejnili v sobotu večer (4. 6.), zvolávanie sa týka športovo-úžitkových vozidiel triedy ML a GL a prémiového minivanu triedy R vyrobených v rokoch 2004 až 2015. "Korózia posilňovača bŕzd môže v najhoršom prípade viesť k prerušeniu spojenia medzi brzdovým pedálom a brzdovým systémom," uviedol KBA. Úrad dodal, že Mercedes-Benz zvoláva celosvetovo do servisov 993.407 vozidiel.

Na domácom trhu sa tento proces týka približne 70.000 áut. Firma zvolávanie neskôr pre AFP potvrdila a uviedla, že s ním začne okamžite, pričom bude informovať vlastníkov "problémom potenciálne dotknutých vozidiel". Zvolávací proces bude podľa Mercedesu zahrnovať kontrolu vozidiel, ktoré by mohli mať problém, a v závislosti od výsledku kontroly aj výmenu potrebných komponentov.

14.06.2022 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...