1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Francúzsko vyzvalo na vytvorenie konzorcia výrobcov batérií a elektromobilov

france flagParíž - Francúzsko vo štvrtok vyzvalo európskych výrobcov batérií a automobilov, aby vytvorili konzorcium schopné uspokojiť rastúci dopyt po elektrických vozidlách a konkurovať dominantným ázijským výrobcom.

"Toto (konzorcium) musí byť na európskej úrovni, pretože samotný francúzsky trh nestačí," povedal minister pre energetiku Francois de Rugy po stretnutí vlády.

Európa s podporou Európskej komisie sa usiluje o vytvorenie životaschopného sektora priemyselných batérií, pretože výrobcovia automobilov v bloku sú väčšinou závislí od ázijských dodávateľov.

Na otázku, či existuje možnosť dohody medzi výrobcami automobilov a výrobcami batérií, ako je francúzska energetická spoločnosť Total prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Saft, de Rugy povedal: "Dúfame, že uvidíme určitý pokrok začiatkom budúceho roka."

"Podporujeme vytvorenie európskeho sektora batérií. Spolupracujeme s priemyslom, najmä vo Francúzsku, aby sme takýto sektor vybudovali," dodal de Rugy.

V uplynulých mesiacoch bolo oznámených niekoľko projektov na vybudovanie tovární na batérie v Európe a minulý týždeň nemecká vláda vyhlásila, že vyčlenila približne miliardu eur na podporu výroby batériových článkov.

Berlín chce, aby sa do roku 2030 vyrábalo 30 % batérií pre európsky trh v Nemecku a v Európe.

04.11.2018 TASR

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...