1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ford plánuje v španielskej Valencii zrušiť 1600 pracovných miest

Ford logo 3Madrid - Americká automobilka Ford plánuje zrušiť vo svojom závode v španielskej Valencii 1600 pracovných miest. Uviedla to firma v stredu s tým, že časť pracovných pozícií zruší natrvalo, väčšinu by však neskôr, keď začne so zvyšovaním produkcie, mohla obnoviť. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Oznámená redukcia je ďalšou v poradí po tom, ako vlani Ford informoval o zrušení 1100 pracovných pozícií. Automobilka zamestnáva v závode vo Valencii, ktorý sa nachádza v meste Almussafes, približne 4700 ľudí.

Ako povedala hovorkyňa firmy v Španielsku, spoločnosť zástupcom odborov oznámila, že v rámci nového prepúšťania 600 pozícií zruší natrvalo. V prípade ďalších 1000 je pripravená rokovať o opätovnom prijatí ľudí v neskoršom období, keďže od roku 2027 plánuje zvýšiť výrobu.

Minulý mesiac Ford oznámil, že v závode začne od roku 2027 s výrobou nového hybridného vozidla. Závod by ho mal vyrábať najmä pre európsky trh, ale aj ďalšie. Ako uviedlo ministerstvo priemyslu, ročne by sa tam malo vyrobiť 300.000 áut.

V súčasnosti Ford produkuje v tomto závode iba kompaktné športovo-úžitkové vozidlo Ford Kuga. Automobilka pôvodne využívala závod na výrobu aj ďalších modelov, ich produkciu však v minulých rokoch zrušila.

21.06.2024 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...