1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Daimler zhoršil odhad zisku na tento rok, čiastočným dôvodom je spor Číny a USA

Daimler logo1Berlín - Nemecká automobilka Daimler zhoršila prognózu zisku na tento rok, pričom uviedla, že čiastočným dôvodom je rastúci obchodný konflikt medzi Čínou a USA. Zisk by podľa novej prognózy mal byť o niečo slabší než v minulom roku.

Daimler očakáva nižší než pôvodne predpokladaný predaj vozidiel jeho dcérskej spoločnosti Mercedes-Benz v Číne po tom, čo Peking uvalí dovozné clá na produkty z USA, vrátane áut. Tie by mali byť odvetou za zavedenie dovozných ciel na čínske produkty Američanmi v ročnej hodnote 50 miliárd USD (43,19 miliardy eur). Americký prezident Donald Trump na to pohrozil, že v prípade čínskej odvety zavedú USA clá na ďalší čínsky tovar a v podstatne vyššej hodnote.

Daimler uviedol, že v dôsledku ciel očakáva tento rok slabší predaj športovo-úžitkových vozidiel a vyššie náklady vo svojej divízii Mercedes-Benz Cars, než pôvodne očakával. "Tento efekt sa nedá v plnej miere kompenzovať presunutím vozidiel na iné trhy," dodala automobilka, ktorá vozidlá produkuje v USA. Okrem toho do zisku zasiahne aj zvolávanie vozidiel s naftovým motorom do servisov.

Daimler najnovšie očakáva, že tohtoročný zisk pred úrokmi a daňami (EBIT) bude o niečo slabší než v minulom roku. V predchádzajúcej prognóze očakávala spoločnosť mierny rast zisku.

26.06.2018 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk

Nenechajte si ujsť...