1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Automobilka Volkswagen Slovakia optimalizuje výrobné procesy

volkswagen logo3Bratislava - Bratislavský závod Volkswagen Slovakia nasadzuje niekoľko opatrení pre zabezpečenie jeho dlhodobej perspektívy. Z dôvodov zmenených rámcových podmienok, ukončením rozsiahlej fázy nábehov, efektívneho využitia investícií a zvýšenej technickej kapacity liniek,

ako aj zámerom značky Volkswagen zefektívniť chod firmy do roku 2025 o 30 %, nastane v spoločnosti v priebehu roka 2019 úprava zmenových modelov v dvoch výrobných segmentoch.

V oboch segmentoch príde k zníženiu o jednu zmenu. V segmente SUV sa spoločnosť prinavráti k štandardnému trojzmennému modelu. V praxi to znamená päťdňový pracovný týždeň bez víkendov. V segmente malých mestských vozidiel to znamená prechod na jednu zmenu. Takzvaný kontinuálny model zmennosti (4-zmenný) bol zavedený v roku 2010 s predpokladom trvania jeden až jeden a pol roka. Spoločnosť už ukončila nábor nových pracovníkov, keďže výrobné linky sú v plnom rozsahu zabezpečené.

"Spoločnosť Volkswagen Slovakia bude pri úprave zmenového modelu postupovať s vedomím sociálnej zodpovednosti a napríklad predpokladá nasadenie spolupracovníkov v sesterských závodoch koncernu Volkswagen v okolitých krajinách Európy či plánovaný návrat pracovníkov z Audi Hungaria späť do ich materskej spoločnosti," povedal Eric Reuting, člen predstavenstva Volkswagen Slovakia pre personálnu oblasť. Vzhľadom na internú povahu veci bude spoločnosť v informovaní o detailoch v najbližšom období uprednostňovať svojich zamestnancov.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5 miliónov vozidiel. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,35 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem toho produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

04.02.2019 TASR

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...