1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Novartis sa dohodol na kúpe Chinook Therapeutics za 3,5 miliardy USD

NovartisZürich - Švajčiarska spoločnosť Novartis oznámila, že dosiahla dohodu o kúpe americkej biofarmaceutickej skupiny Chinook Therapeutics, špecialistu na liečbu obličiek, za 3,5 miliardy USD (3,25 miliardy eur).

AstraZeneca kúpi americkú firmu CinCor za 1,8 miliardy dolárov

astrazeneca logo
Londýn - Britsko-švédska farmaceutická spoločnosť AstraZeneca sa dohodla na kúpe americkej biotechnologickej spoločnosti CinCor za 1,8 miliardy USD (1,71 miliardy eur). Chce tak rozšíriť svoju ponuku o lieky na srdce a obličky.

Farmakoncern AbbVie prevezme výrobcu onkoliekov Pharmacyclics za 21 mld. USD

farmaceutika3
New York - Americká farmaceutická spoločnosť AbbVie prevezme firmu Pharmacyclics približne za 21 miliárd USD (18,97 miliardy eur), čo jej umožní zvýšiť podiel na lukratívnom trhu onkologických liekov.

Fúzie a akvizície v ropnom a plynárenskom sektore USA vzrástli štvornásobne

oil refinery
Washington - Hodnota fúzií a akvizícií v americkom ropnom a plynárenskom sektore vzrástla v 1. štvrťroku tohto roka až štvornásobne, napriek tomu, že invázia Ruska na Ukrajinu zasiahla v marci do akvizičných aktivít.

Írska CRH sa dohodla na kúpe aktív Lafarge a Holcimu za 6,5 mld. eur

lafarge logo
Dublin - Írska spoločnosť CRH sa dohodla na kúpe aktív firiem Lafarge a Holcim za 6,5 miliardy eur. Tie musia francúzsky Lafarge a švajčiarsky Holcim ešte pred svojou plánovanou fúziou predať, aby splnili podmienky Európskej únie (EÚ).

On Robot, OptoForce a Perception Robotics sa spájajú do jednej spoločnosti: OnRobot

OnRobot
Bratislava - Enrico Krog Iversen, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Universal Robots, a Danish Growth Fund oznámili spojenie troch inovatívnych firiem zaoberajúcich sa výrobou koncových nástrojov pre robotické ramená.

Najväčší čínski výrobcovia vlakov sa spájajú

train wheel
Peking - Najväčší čínski výrobcovia vlakov CNR a CSR sa spájajú, aby na svetovom trhu spoločne konkurovali veľkým rivalom ako Siemens či Bombardier.

ChemChina kupuje taliansku firmu Pirelli za 7,1 miliardy eur

tire factory
Rím - Čínska spoločnosť China National Chemical Corporation (ChemChina) sa dohodla na kúpe talianskeho výrobcu pneumatík Pirelli za 7,1 miliardy eur.

Pivovar Mythos, ktorý patrí Carlsbergu, oznámil fúziu s Olympicom

beer1
Kodaň - Dánska pivovarnícka skupina Carlsber v snahe posilniť vlastnú pozíciu v Grécku oznámila fúziu svojho pivovaru Mythos Brewery s konkurenčným Olympic Brewery. Carlsber bude mať v novej spoločnosti 51-% podiel.

Fúzia Holcimu a Lafarge je ohrozená, Holcim požaduje zmenu podmienok

lafarge logo
Zürich - Fúzia cementárenských spoločností Holcim a Lafarge je ohrozená. Švajčiarsky Holcim totiž požaduje zmenu podmienok zlúčenia.

Halliburton prevezme konkurenta Baker Hughes

halliburton logo
Washington - Druhý najväčší svetový dodávateľ služieb v ropnom priemysle Halliburton kúpi trojku v odvetví Baker Hughes. Ide o najväčšie prevzatie americkej energetickej spoločnosti za tri roky.

PREDPLAŤTE SI